Idee Starter6Valgamaa Partnerluskogu korraldas koostöös Valgamaa Arenguagentuuriga noortele 2-päevase seminari „Idee starter", mille eesmärgiks oli Valgamaa noorte ettevõtlikkuse tõstmine.

Hommikul kogunesid noored erinevates kohtades, kust buss neid peale võttis ja seminari toimumiskohta, hubasesse Pühajärve Põhikooli, tõi. Koolitustele kutsume teadmisi edasi andma alati oma ala spetsialistid ja seekord oli meil võimalus ammutada teadmisi väga inspireerivalt Harald Lepiskilt ja suurepäraselt Kaire Valgelt. Nende töödest-tegemisi saab lugeda nii www.trainings.ee ja www.inspiratsioon.ee.

Meie koolituse eesmärk oli genereerida ägedaid noortepäraseid projektiplaane, ammutada inspiratsiooni Valgamaa tegijatelt, leida uusi meeskonnaliikmeid-sõpru, luua projektiplaan ning selle kõige tulemusel tulevikus midagi tõsiselt ägedat ellu viia.

Valgamaa tegijateks olid seekord noored, kes andsid oma kogemusi edasi teistele noortele. Timo Arbeiter on hea näide sellest, kuidas oma hobidega on võimalik elatist teenida. Seiko Kuik rääkis noortele, mida annab noorele erinevates projektides osalemine. Elen Liigus on hea näide sellest, kuidas noor ise saab enda elu huvitavaks muuta. On võimalik väga väikese rahaga osaleda rahvusvahelisel koolitusel, näitaks nädal aega 50€ eest Austrias. Kaija Kõivu kogemustest jätkub paljudele, noor, kes on palju teinud, palju jõudnud. Näiteks on ta olnud Kodukandi noorte valdkonna juht, 2009. aasta Eesti vabatahtlik.

Noored jagati viide gruppi ja igal grupil formuleerus oma projektiidee:

• Rahvusvaheline tantsulaager

• Õpetliku filmi tegemine noortele mõne sotsiaalse probleemi teadvustamiseks

• Loomade varjupaigale annetuste kogumine läbi heategevusürituse

• Loodusmaterjalidest meisterdamise õpiraamatu tegemine

• Videoprojekt, Valgamaad tutvustavate klippidega

Noored said oma projektideele nõuandeid, nõustajateks olid Ivika Nõgel, Anneli Kattai, Aet Arula, Merlin Müür, Ülle Vilo ja Aile Viks.

Tagasiside noortelt, mis on korraldajatele ülim tunnustus:

Wuuuh ! PARIM koolitus kus ma olen käinud. Parim seltskond. Parimad koolitajad. Kõige ägedamad ja naerurohked päevad:) Aitäh teile, mu tipusnunnud. Unustamatud kogemused: nii tooliga kukkumine kui ja vahepealsed mängud:). PS! need suhkrutükikesed olid parimad :) (Kristiine Karu)

See oli tõesti super! Nii, nii palju inspiratsiooni ... lihtsalt VAU!! Tohutu aitäh meie kahele suurepärasele koolitajale .... ning muidugi Aile - (Valgamaa Partnerluskogu) aitäh, et tegid selle võimalikuks. (Ester Kaasik)

Suurepärased kaks päeva veel suurepärasemate inimestega! Iga hetk oli imeline ja meeldejääv! Viimasel tunnil tuli mul küll paar pisarat selle mõtte peale, et kohe on läbi.. Loodan, et kõik võtsid Idee Starterist kõik, mida võtta andis, ja on sama positiivselt meelestatud nagu mina. Aitähh teile, musid (Kairi Piir)

Lõpetuseks tänan kõiki, kes olid seotud seminariga nii korraldusliku kui ka osalemise poole pealt.

Aile Viks,

Valgamaa Partnerluskogu

 

{becssg}idee_starter{/becssg}

 

Tulevased üritused

24 Jan
Kogukonnameetme taotlusvoor
Kuupäev 24. Jan 2022 00:00 - 11. Veebr 2022 16:00
25 Jan
Kogukonnameetme infopäev
25. Jan 2022 15:00 - 17:00
21 Veebr
Elukondlike teenuste taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva