Seekordne partnerluskogu külaskäik viis meid Hellenurme vesiveskisse. Põhjuseid, miks Hellenurme vesiveskisse minna, võib leida mitmeid: uudistada ainsat veejõul töötavat ja seni tegutsevat veskit Eestis, kaeda, miks kaks kõva kivi veskis head jahu ei jahvata või valmistada ise oma kätega leiba. Või siis kuulata veskiemanda Mae põnevaid lugusid.

Veskiemand võttis Hellemnurme veskimuuseumis 7. märtsil vastu ka partnerluskogu liikmeid ja külalisi. Nii nagu veski ei tohi jõude seista, vaid peab ikka töös olema ja jahu, mannat, kliid või püüli jahvatama, nii pani veskiemand Mae ka partnerluskogulased kohe leivakojas leivataignat sõtkuma. Kõik külalised tegid endale leivakakukese, millesse igaüks tervise, rikkuse, armu- või muud salamärgid sisse peitis. Kui leivad läksid ahju küpsema, viis veskiemand külalised veskisse ringkäigule.

Vesiveski on üks suur veskikivide, hoobade, trosside, hammasrataste ja muu peenmehhaanika läbimõledud masinavärk, mida veskiemand kindla käega tööle oskab panna. Sama kindlalt kogub veskiemand pärandit leivateo kommete ja tavade ning veskitöö kohta. Hellenurme veskis jahvatatakse täna ühtviisi hästi nii jahu kui ka jutte. Ahjusoe leib maitses lausa suurepäraselt ja magus leivavaht oli kirsiks tordil. Aitäh kõigile osalejatele ja lahkele veskiemandale Maele, kes meile leivategu ja veskitööd tutvustas.

Pildid partnerluskogu külaskäigust Hellenurme vesiveskisse.

Tulevased üritused

Üritusi ei ole

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva