juuni 2011 7542013. aasta veebruarist läheb lahti ainulaadne kodanikualgatuslik projekt, mis aitab külakogukondadel ning valdadel end turundada väärt elukeskkonnana ning leida seeläbi uusi elanikke.

Ootame Sind koolitusele "Kuidas olla uuele elanikule külalislahke kogukond?". Koolituse eesmärgiks on aidata "Maale elama" projekti potentsiaalsetel huvilistel võtta kvaliteetaeg mõtestamaks oma kogukonna tugevused ja potentsiaal väärt elukeskkonnana. Koolitus on tasuta.

Koolitusel uurime,

  • milline on soov, tahe ja valmisolek osaleda algatuses "Maale elama",
  • millised on kogukonna/küla tugevused ja võimalused uute elanike vastuvõtmiseks,
  • võimalusi, kuidas aidata inimestel maale elama asuda;
  • viise, kuidas kaasata kogukonda laiemalt ettevõtmisesse panustama.

Koolitused toimuvad:

- 5. veebruar 2013, Valgamaal, Taagepera külakeskus

- 6. veebruar 2013, Võrumaal, Navi Seltsimaja

- 11. veebruar 2013, Tartumaal, Tartu Kutsehariduskeskuse Hotell

Algatus on suunatud kahele sihtgrupile - ühelt poolt linna-inimestele, kellel on soov ja võimalus maale kolimiseks, kuid puudub koht, kuhu kolida ning teadmine, kuidas sobivat elupaika valida või leida. Teiselt poolt on fookuses maakogukonnad, kes soovivad oma elukeskkonda mitmekesistada ja arendada ning vajavad selleks uusi elanikke. Projekt aitab osalevatel külakogukondadel ja valdadel läbi mõelda, millist infot ja tuge vajab potentsiaalne uuselanik ning valmistuda enda tutvustamiseks Eestis ainulaadsel "MAALE ELAMA" MESSIL, mis toimub Tallinnas 2013. aasta aprillis. Projekti pilootpiirkonnaks on Valga, Võru, Põlva, Viljandi, Tartu ja Jõgeva maakonnad.

Koolitused algavad kell 9.45 kogunemisega ning lõppevad 16.00. Koolitused viib läbi koolitaja ja kaasava juhtimise edendaja Piret Jeedas, kes asunud teostama unistust taas maale lähemale jõuda.

REGISTREERIMISEKS:

1. vajuta TÄIDA ANKEET või

2. suundu aadressile: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fromEmail=true&formkey=dG0tajRnaWROdGh0UzhqbjBmRFBGaGc6MQ  või

3. helista 50 43 391

Lisainformatsioon: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud./ 50 43 391

Pärast registreerimist saadetakse teile päevakava ja täpne asukoha info! Koolitused on tasuta!

Projekti viivad ellu MTÜ Partnerluse eestvedamisel Setomaa Valdade Liit, MTÜ Kating Noored, MTÜ Meie Otepää, MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant (Kodukandi Koolituskeskus) ja MTÜ Valgamaa Partnerluskogu.

Tulevased üritused

1 Veebr
Kogukonnameetme taotlusvoor
Kuupäev 1. Veebr 2021 00:00 - 19. Veebr 2021 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva