altMõte ülemaakondlikku noori ühendavat üritust korraldada sündis 2009. aastal ja sai teoks 2010. aasta suvel, kui toimus esimene Valgamaa noori ühendav suvekool. Tänavune sündmus toimub 23.-25. juulil Põdrala vallas Pikasilla puhkealal. Ürituse peakorraldaja on Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla. Suvekooli korraldajate sõnul on ettevõtmise peamiseks eesmärgiks kasvatada Valgamaa noortes ühtsustunnet ja läbi selle tugevdada Valgamaa noorsootöövõrgustikku. "Sel aastal on suvekooli teemaks "Matkates osavaks". Tegevusi viivad läbi Valgamaa noorsootöötajad ja professionaalid seiklusfirmast 360 kraadi," selgitas lähemalt selleaastase sündmuse projektijuht, Otepää noortekeskuse juhataja Kadri Orav.

"Kolme päeva jooksul toimub erinevaid loodusmatku ja meeskonnamänge, mis aitavad noortel õppida erinevaid matkaviise ja - tarkusi. Peale päevaseid tegevusi toimuvad õhtuti diskod," tõi seekordse suvekooli projektijuht kava lähemalt tutvustades välja. "Esimesel õhtul saavad noored panna kokku omaloomingu kavad ja esitleda neid teistele laagrilistele, järgmisel õhtul saavad noored nautida kohalike noortebändide muusikat. Lisaks esineb Venno Loosaare bänd Cookies," rääkis Kadri Orav sündmuse meelelahutuslikust poolest.

"Venno Loosaar, kes on olnud suvekooli päevajuht eelnevatel aastatel, on seda ka tänavu," lisas projekti assistent Karin Sallok. "Loosaar saab noortega hästi läbi ja varustab noori energia ja hea tujuga. Suvekooli lõpetamisel antakse välja rändkarikas, mille saab järgmine piirkond Valgamaal, kes hakkab korraldama suvekooli järgmisel aastal," kirjeldas ta ühtesid suvekooli iseloomulikumaid osasid.

"Suvekooli juures meeldib mulle see,et saab sõpradega koos teha palju erinevaid asju, näiteks mõelda õhtuseks kavaks midagi huvitavat, arvata palju on purgis komme või palju võib kaaluda üks melon. Laagris oli alati midagi teha - igav seal juba ei hakanud!" kommenteeris eelmise aasta suvekooli seal osalenud Valga neiu Keidy Säinas.

"Kuna käisin eelmine aasta suvekoolis esimest korda, oli minu jaoks kõik uus ja huvitav. Omaloomingu kokkupanek ja esitused meeldisid kõige rohkem. Selle aasta suvekoolist ootan uusi ja huvitavaid tegevusi," tõi välja Sirle Vettik, kes on selleaastases suvekoolis ka Helme piirkonna noorte grupijuht.

Suvekooli toimumist toetavad Valga maavalitsus läbi Valgamaa avatud noortekeskuste konkursi, LEADER programm, kohaliku omaalgatuse programm, Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla ja Valgamaa Omavalitsuste Liit.

Lisainfo:

Kadri Orav (suvekooli projektijuht, 5343 5173)

Karin Sallok (suvekooli assistent, 5804 3215)

Lauri Drubinš (Valgamaa noorsootöökeskuse Tankla juhatuse liige, 512 4285)

 

Ülla Tamm

Suvekooli infotegevused ja avalikud suhted

Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla

http://www.tankla.net/tankla/suvekool

Tulevased üritused

24 Jan
Kogukonnameetme taotlusvoor
Kuupäev 24. Jan 2022 00:00 - 11. Veebr 2022 16:00
25 Jan
Kogukonnameetme infopäev
25. Jan 2022 15:00 - 17:00
21 Veebr
Elukondlike teenuste taotlusvoor
21. Veebr 2022 00:00 - 11. Mär 2022 16:00

Vaata ka

Kogukonna vedurid 2018 WEB banner 210x400px 01

fb logo

pria1

louna eesti kupongirmt 2016 2017 esikaas

  leader lood 2009 2014 

adapter_banner-small-1.jpg

Tankla film_2

Ilus maa

Tankla aastaraamat

Leader_liit_logo.png

Valgamaa klalood2 

cropped-cropped-ng-louna-eesti-logo-3001 

Maale-elama

 

maainfo

Valgamaa arenguagentuur

Piirkonnad

Valga

Otepää

Elva